Ritinių vyniotuvas 991 High Speed

McHale kompanija 991 High Speed vyniotuvą pristatė rinkai 2010 metais. Tai prikabinamas, vienos ašies, pilnai automatinis ritinių vyniotuvas su dviem plėvelės laikikliais-įtempėjais. Išaugus ritinių presų našumui, agro paslaugų tiekėjai pradėjo ieškoti itin našių vyniotuvų. Atsižvelgus į jų poreikius ir buvo sukurtas 991 High Speed, kuris yra 50% našesnis už vieno plėvelės laikiklio vyniotuvus. Jei su McHale 991BE ar panašiu automatiniu, vieno plėvelės laikiklio vyniotuvu per tam tikrą laiką apvyniojam du ritinius, tai su 991 High Speed – tris.  Vyniotuvas turi Expert valdymo pultą, kurio pagalba, priklausomai nuo darbo sąlygų, galima pasirinkti vieną iš kelių darbo programų. Galima dirbti pilnai automatiniu – ritinio pakrovimo, apvyniojimo ir pastatymo ant žemės režimu, arba automatiniu ritinio apvyniojimo, ar automatiniu ritinio pakrovimo ir apvyniojimo o kitų operacijų rankinio valdymo režimais. 991 High Speed turi plėvelės nutrūkimo daviklius. Operatorius informuojamas įspėjimu valdymo pulto monitoriuje, jei baigėsi ar nutrūko plėvelė. Nutrūkus vienai plėvelei, padidėja stalo sukimosi greitis ir vyniojimas tęsiamas automatiškai su viena plėvele. Jei operatoriui darbui beliko vienas plėvelės ritinėlis, paspaudus mygtuką valdymo pulte, galima dirbti su viena plėvele.

 

991 High Speed vyniotuvas taip pat turi šiuos konstrukcinius elementus:

 • Tvirtą rėmą-važiuoklę ir šoninę ritinių užkėlimo ranką. Paspaudus mygtuką valdymo pulte, ritinių užkėlimo ranka leidžiasi žemyn paimti ritinio. Pakišus ranką po ritiniu, paspaudus tą patį mygtuką, ranka užkelia ritinį ant apvyniojimo stalo ir automatiškai prasideda vyniojimas plėvele.
 • Hidraulinio variklio sukamą ritinių apvyniojimo stalą. Vyniojimo stalas yra pagamintas iš keturių tvirtų diržų, kurie užtikrina sklandų ir tolygų ritinio sukimąsi net jei jo forma yra labai asimetriška. Besisukančiam stalui užkliuvus už kliūties, suveikia nukerpamo varžto apsauga, išvengiant galimo vyniotuvo pavarų dėžės sulaužymo.
 • Hidrauliškai veikiantį plėvelės nukirpimo-prispaudimo mechanizmą. Šis mechanizmas, plėvelės vyniojimo ciklo pabaigoje, nupjauna ir išlaiko tinkamoje padėtyje plėvelę kito ritinio apvyniojimui, todėl nereikia iš naujo, rankiniu būdu vėl ją paduoti apvyniojimui. Priklausomai nuo pasirinkto darbo režimo, plėvelės nukirpimo-prispaudimo mechanizmas paleidžiamas automatiškai arba valdymo pulto mygtuko paspaudimu.
 • Švelnų ritinio nuleidimo mechanizmą. Tai išskirtinė ir svarbiausia McHale vyniotuvų savybė. Unikali, patentuota konstrukcija leidžia nuleisti net ir sunkiausius ritinius ant žemės švelniai, be jokių pažeidimų. Kai apvyniojimas baigtas, vyniojimo stalas ir ritinio rampa su gumine plokšte kyla į viršų sudarydami 90-ies laipsnių kampą. Šiuo metu ritinys perduodamas nuo vyniojimo stalo ant rampos. Tuo pačiu momentu apatinis rampos rėmas būna atsiremęs į žemę ir amortizuoja ritinio perdavimo smūgį. Perdavus ritinį, vyniojimo stalas ir rampa leidžiasi žemyn, ir ritinys švelniai nurieda ant žemės.
 • Ritinių pastatymo „ant galo“ įrangą. Po ritinio rampa su gumine plokšte yra speciali metalinė alkūnė su ritinėliu. Pastačius ir užfiksavus šią alkūnę į viršų, ritiniai ne nuriedės, o bus pastatomi „ant galo“. Kadangi ritinio galuose yra storiausias plėvelės sluoksnis, sumažės rizika pažeisti ritinius į aštrią ražieną.
 • Papildomos plėvelės laikiklius. Ant vyniotuvo galima papildomai vežtis 6-is plėvelės ritinėlius.
 • Transportines šviesas.

 

IŠSKIRTINĖS SAVYBĖS

 • 50% našesnis už vieno plėvelės laikiklio automatinius vyniotuvus.
 • Pilnai automatizuotas darbas.
 • Galima vynioti ypač sunkius ir didelis ritinius – 1100 kg, 1,5 m skersmens.
 • Unikalus, švelnus ritinio nuleidimo mechanizmas.
 • Galimas stacionarus darbas su nuotoliniu valdymu.

TECHNINIAI DUOMENYS

Ilgis: 5,7 m
Plotis: 2,45 m
Aukštis: 2,46 m
Svoris: 1950 kg
Kialiamoji galia: 1100 kg
Apvyniojimo stalo greitis: 30 aps/min
Naudojama plėvelė: 2 X 750 mm
Ratai: 340/55-16,  6 tvirtinimo taškų
Minimalus hidraulinis srautas: 22 l/min, 170 bar
Hidraulinė jungtis: 2 X ½“ greito jungimo

PASIRENKAMA ĮRANGA:

 • Nuotolinis valdymas stacionariam vyniojimui